DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

19. ve 20. Dönem POMEM Eğitim Sonu Sınavı

11 ay önce
473 kez görüntülendi

19. ve 20. Dönem POMEM Eğitim Sonu Sınavı

Polis Akademisi içerisinde bilindiği üzere diğer okullardan çok daha farklı bir eğitim sistemi bulunmaktadır. Ayrıca yapılan sınavlar ve eğitimler de tamamen bireyin polisliğe hazırlanması için tasarlanmıştır. Hal böyle olunca da adaylar tarafından POMEM’de yapılan eğitimler, sınavlar merak edilmektedir. POMEM’de gerçekleştirilen eğitim sınavı soruları da öğrencilerin dönemine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Sınavlarda öğrencilerin başarılı olması halinde gelecek kariyerleri de şekillenecektir.

POMEM Eğitim Sonu Sınav Tarihleri

Polis Akademisi’nden yapılan açıklama göre 19.dönem 1.bölüm POMEM öğrencileri için belirlenen sınav tarihi 07 Aralık ile 09 Aralık 2017 olarak belirlenmiştir. POMEM 20.dönem öğrencilerinin eğitim sonu sınavları ise 02 Aralık ile 04 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak. 20.dönemin mezun olmasının ardından da 21.dönem öğrencileri alınarak eğitimlerine başlanacaktır.

Bilindiği üzere 19.dönem PÖH adayları lisans mezunu ve askerliğini yapmış olmaktadır. 6 ay boyunca aldıkları eğitimin ardından sınavları geçmeleri halinde görevleri başlayacaktır. Kişilerin sınavı geçememesi ya da başarısız olması halinde ise mezun edilmeleri mümkün değildir. Öğrenciler tarafından en çok merak edilenler ise eğitim sonu sınavında neler sorulduğu ve sınavın ne şekilde yapılacağıdır.

Eğitim sürecinin amacı ise tamamen bireyi vatanını seven, kuruluş değerlerine sadık, yeterli ve tam donanımlı bir hale getirmektir. Bu sebeple polis okullarında bu sınavlara azami derecede önem verilmekte, adayların başarılı olması beklenmektedir.

Eğitim sonunda ise öğrencilerin puanları;

-Mesleki bilgi düzeyi,

-İfade yeteneği, konuyu kavrama-özetleme, muhakeme gücü,

-İkna kabiliyeti, inandırıcılık ve özgüven,

-Temsil kabiliyeti, davranış ve mesleğe uygunluğu üzerinden incelemeler yapılmakta, puanlar da yine bu şartlar üzerinden verilmektedir. Bu sebeple sınava girecek öğrencilerin yukarıda yer alan konularda yeterli bilgiye sahip olması gerekir. Aksi taktirde sınav sonunda olumsuz sonuç çıkması kuvvetle muhtemeldir.

Yukarıda yer alan puan ortalaması ise 100 üzerinden hesaplanmakta ve adayların başarılı olması için en az 70 alması gerekmektedir. Ayrıca sınav komisyonu tarafından puanlamaya herhangi bir müdahale ya da itiraz edilmesi de mümkün değildir.

19. ve 20. Dönem POMEM Eğitim Sonu Sınavı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık