DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

2017 PAEM 4.Yedek Yerleştirmesi Yapıldı!

11 ay önce
425 kez görüntülendi

2017 PAEM 4.Yedek Yerleştirmesi Yapıldı!

Polis Amirleri Eğitim Merkezi belli dönemlerde öğrenciler almakta ve daha sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin kolluk kuvvetlerine güvenlik güçleri takviyesi yapmaktadır. Polis olmak isteyen bireyler ise hem PAEM sınavlarına girmekte hem de başvurular sonrası yedek yerleştirmelerini beklemektedir. PAEM tarafından yapılan son açıklamada ise 4.yedek yerleştirilmesinin yapıldığını ve adayların yapması gereken bazı adımlar anlatıldı. Sınavda başarılı olan ve yedeklere seçilen kişiler sonrasında başvurular alınmaktadır.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi Giriş ve Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nin 22. maddesi 2.fıkrası kapsamında adayların en geç 21 Kasım 2017 saat 17:00’a kadar Polis Akademisi’nin Gölbaşı’nda bulunan yerleşkesinde yer almalıdır. Ayrıca adaylardan talep edilen belgelerin ve eşyaların da getirilmesi sorunludur. Belgelerde bir problem olması halinde öğrencinin okulu alınması mümkün değildir.

PAEM Yedek kazanan adayların getirmesi gereken evraklar şu şekildedir;

-4 adet biyometrik fotoğraf. (Fotoğraflar mutlaka sakalsız ve bıyıksız olmalı, son 2 ayda çekilmiş olmalıdır. Daha eski ya da sakallı-bıyıklı biyometrik fotoğraflar kabul edilmemektedir.)

-2 adet noterden onaylatılmış lisans diplomasının fotokopisi. (Onay alınmaması halinde belge geçersiz sayılır.)

-2 adet lise diplomasının fotokopisi.

Okulda kullanmak üzere bireylerin getirmesi gereken eşyalar ise şu şekildedir;

-Lacivert pantolon

-Mavi gömlek

-Lacivert kravat

-Siyah ayakkabı (Ayakkabıların esnek ve rahat olması eğitimlerde sıkıntı yaşanmaması için önemlidir.)

-Siyah mont (Çeşitli hava koşullarında dış mekan eğitimler yapılacaktır.)

-Spor ayakkabısı ve eşofman takımı

-Terlik (Siyah ya da mavi renk.)

-Temizlik, traş malzemesi ve siyah çorap.

Yukarıda yer alan eşyalar dışında başka bir eşya kabul edilmemektedir. Ayrıca öğrencilerin akıllı telefon, kamera gibi elektronik eşyaları getirmesi de yasaklanmıştır. Giyilecek elbiseler en az 3 haftalık şekilde planlanmalıdır. Yapılan açıklamalara göre e-devlet üzerinden çıkarılan belgeler de yine okul yönetimi tarafından kabul edilecektir.

Yukarıda yer alan eşyaları tek tek aramak yerine belli satış noktalarına gidebilirsiniz. Böylelikle tek mağaza içerisinden PAEM ile ilgili ihtiyaç olan her türlü ürün ve eşyayı çok daha uygun fiyatlara alabilirsiniz.

PAEM tarafından 5.yedek yerleştirmesinin ise 2 hafta sonras yapılması planlanmaktadır.

2017 PAEM 4.Yedek Yerleştirmesi Yapıldı! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık