DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

2018 KPSS Tarihleri ve PAEM-POMEM Başvuruları

11 ay önce
457 kez görüntülendi

2018 KPSS Tarihleri ve PAEM-POMEM Başvuruları

ÖSYM tarafından yapılan açıklamalara göre bilindiği üzere Polis Meslek Yüksekokulu öğrenci adaylarını TYT ile almakta, POMEM ve PAEM ise lisans ile önlisans öğrencileri için yapılan KPSS sınavı ile adaylarını seçmektedir. Hal böyle olunca da Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) ve Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) okumak isteyen öğrenciler tarafından KPSS sınavının tarihi ve yapılış şekli merak edilmektedir. Bilindiği üzere devlet memuru olmak ve belli yerlerde görev almak için de yine Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şart koşulmaktadır.

KPSS lisans sınavı sonrasında öğrenciler POMEM ve PAEM’e başvuru yapabilmekle birlikte KPSS önlisans sınavına giren öğrenciler sadece POMEM’e başvuru yapabilmektedir. Bu sebeple mutlaka başvuru öncesinde girilecek okulun hangi puan türünden aldığı incelenmeli, ona göre başvurular gerçekleştirilmektedir. Ayrıca KPSS sınav tarihlerini takip etmeniz de yine Polis okuluna yapacağınız başvurular için önem arz etmektedir. Girdiğiniz KPSS sınavı ise 2 yıl boyunca geçerliliğini korumakta, bu süreç boyunca başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Tabi ki Polis okuluna giriş yapmanız için belli bir puanı geçmeniz gerektiğini de unutmamanız gerekir.

2018 KPSS Sınav Tarihleri

Her yıl olduğu gibi 2018 yılında da yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın tarihleri ise şu şekildedir;

Lisans öğrencileri için

Başvuru Tarihi: 10 Mayıs – 21 Mayıs 2018

Sınav Tarihi: 22 Temmuz 2018

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 31 Ağustos 2018

Önlisans öğrencileri için

Başvuru Tarihi: 28 Ağustos – 12 Eylül 2018

Sınav Tarihi: 4 Kasım 2018

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 29 Kasım 2018

Bilindiği üzere Polis Akademisi kendi içerisinde bir sisteme bağlı olmakta ve farklı üniversiteler ile eşit ya da bağlantılı şekilde çalışmamaktadır. Bu sebeple de sınav sonrasında ya da öncesinde verilen başvuru tarihleri farklı olabilir. Polis Akademisi sitesinden ya da haberler üzerinden sürekli olarak takip edilmesi, başvuruların kaçırılmaması için önemlidir. Ayrıca diğer okullardan farklı olarak Polis Akademisi’nde daha değişik bilgiler, belgeler de istenilebilir.

Zaman zaman KPSS ile okul dönemi uyum sağlamasa da genellikle bu süreyi dengelemektedirler.

2018 KPSS Tarihleri ve PAEM-POMEM Başvuruları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık