DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

21. Dönem POMEM Sınav Giriş Belgeleri

11 ay önce
449 kez görüntülendi

21. Dönem POMEM Sınav Giriş Belgeleri

Günümüzde en çok başvuru yapılan sınavlar arasında POMEM yer almaktadır. Bilindiği üzere özellikle gençler polislik yolunda ilk adımları sınava girerek gerçekleştirmekte, başarılı olması halinde de eğitim almaktadır. Son dönemde polis kadrosunda eksikliklerin olması ve özellikle kamu personeli olarak görev alması nedeniyle yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. Bilindiği üzere bir süredir 21.dönem POMEM sınav giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağı merak ediliyordu. 25 Eylül ile 6 Ekim tarihleri arasında alınan başvurular sonrasında sınav giriş belgeleri açıklandı. Ayrıca bu sınav POMEM’in ilk kez lisans ile ön lisans öğrencilerini aynı anda alacağı sınav özelliği taşımaktadır. Bu sebeple de hem sınav giriş belgeleri merak edilmekte hem de sınavın ne şekilde yapılacağı sorgulanmaktaydı.

Başvuru yapan kişiler Polis Akademisi’nin resmi internet sitesine girerek incelemede bulunabilirler. POMEM adayları ise internet üzerinden yaptıkları başvuru sonrasında şahsen başvuru ve evrak teslimini de ne zaman yapacağını yine site üzerinden yapılan duyurularda öğrenebilecek.

21. Dönem POMEM Sınav Giriş Belgeleri Nasıl Alınır?

POMEM sınavına başvuru yapan kişilerin ilk olarak Polis Akademisi resmi internet sitesine giriş yapması, daha sonra da T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sorgu yapması gerekir. Giriş sonrasında internet üzerinde bulunan belge bir tebliğ olarak gösterilmekte ve sınav hakkında bilgi vermektedir. Bu belgede yazan detaylara bağlı olarak sınava girebilir ve sonuçlarını bekleyebilirsiniz. Ayrıca sınavın net sonuçları da yine Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile açıklanacak. İnternet sitesi dışında adayların iletişim adreslerine ya da ikamet ettikleri adrese herhangi bir sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Sınava girmeden önce özellikle sınav esnasında problem yaşamamak için adayların mutlaka POMEM kurallarını okuması gerekir. Sınav alanına telefon, ses-görüntü kayıt cihazı ya da benzeri elektronik eşyalar alınmamaktadır. Bunun yanı sıra kopya ya da farklı bir yolla sınavda üst sıralara çıkmak isteyen kişilerin tespit edilmesi halinde yasal süreç başlayacaktır.

POMEM tarafından yapılan açıklamalara göre bu sene 10.000 lisans mezunu erkek ve 1.000 lisans mezunu kadının yanı sıra ön lisans mezunu 1.800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplamda 13.000 aday alınacak.

21. Dönem POMEM Sınav Giriş Belgeleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık