DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

21. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Soruları

11 ay önce
857 kez görüntülendi

21. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Soruları

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalara göre Polis Meslek Eğitim Merkezi’ne 13 bin polis adayının alınacağı açıklanmıştı. Açıklamalar sonrasında ise öğrenciler tarafından peş peşe başvurular gerçekleştirilmişti. Öğrenci adaylarının akıllarındaki en büyük soru ise hiç şüphesiz mülakat sorularının ne şekilde olacağıdır. Bilindiği üzere adayların sözlü mülakatı geçememesi halinde okula girişi mümkün olmamakta, kariyerinin başlangıcı için eğitim almamaktadır. Geçtiğimiz günlerde ise 21.dönem POMEM adayları için evrak teslimi, ön sağlık taraması ile fiziksel yeterlilik sınavı yapılmıştı. Bilindiği üzere eski düzende sözlü mülakatta aynı gün yapılırken, son düzenleme ile birlikte mülakatın kalitesinin artması ve öğrencilerin olumsuz etkilenmemesi için farklı güne alınmaktadır. 11 Kasım 2017 tarihinde sınavlar tamamlansa da mülakat süreci hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Bu da sözlü mülakatının ne zaman biteceğinin bilinmemesi anlamına geliyor. Yakın zamanda ise Polis Akademisi tarafından ilk sınavları geçen öğrenciler için mülakat günü, saati ve yeri açıklanacak.

POMEM Sözlü Mülakat Sınavı Nerede Yapılacak?

Sözlü mülakat sınavının yapılacağı tarih bilinmediği gibi yapılacağı okul da bilinmemektedir. Polis Akademisi tarafından önümüzdeki günlerde yapılan açıklama ile sözlü mülakat yerlerinin ve zamanlarının belirlenmesi bekleniyor. Ancak tahminlere göre öğrenciler sınava girdiği yerde mülakat olabilirler. Tabi ki mülakatta sorulacak olan sorular ve diğer detaylar kişinin okula girmesi için etkili olacaktır.

POMEM sözlü mülakatı öncesinde mutlaka bu süreçlerden geçen kişileri dinlemeniz ve anıları okumanız gerekir. Bilindiği üzere genellikle mülakatta belirli sorular genel olarak sorulmakta, adayın durumuna göre de farklı birkaç soru eklenmektedir. Bu sebeple genel sorular hakkında bilgi almanız ve eksiksiz bir şekilde cevaplamanız gerekir. Mülakat sırasında şu detaylara dikkat etmeniz ise başarı oranınızı arttıracaktır;

-Mülakatın sizin okula girmeniz için bir anahtar olduğunu unutmayın. Ancak bu sizi baskı altına almamalıdır. Sakin olun ve sorulan cevapları içtenlikle cevaplayın. Bu sorular herkesin bilebileceği basit ve normal sorulardır.

-Mülakatta olabildiğince sorulan soru dışına çıkmamaya çalışın. Cevapları uzatmanız ya da alakasız cevaplar vermeniz elenmenize yol açabilir.

-Sözlü mülakata giriş yaparken kıyafetinize, saç ve kılığınıza dikkat etmeniz, mülakatta başarı oranınızı arttırabilir.

21. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Soruları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık