DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

PAEM Ders Programı

11 ay önce
671 kez görüntülendi

PAEM Ders Programı

Kurulduğu günden itibaren Emniyet Teşkilatı’nda komiser yardımcısı yetiştirmekle görevli olan ve son dönemde yaptığı eğitimler ile de adından söz ettiren Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) bilindiği üzere diğer okullara göre daha kıdemli olarak gösterilmektedir. Hal böyle olunca da PAEM’de verilen dersler ve eğitimler diğerlerine göre farklı olmakta, bu da öğrenciler tarafından merak uyandırmaktadır. Sizler de konumuzun detayında PAEM ders programı hakkında bilgi alabilirsiniz. Her ne kadar PAEM ile diğer okulların dersleri farklılık gösterse de teorik olarak birbirlerine yakın derslerdir. Öğrencilerin ihtiyaçlarına göre seminer ve konferanslar da düzenlenmekle birlikte ders saatlerinden ayrı olarak uygulamalı eğitimler de yapılabilir. Zaman zaman bu eğitimler öğrencilerin izin dönemlerine de denk gelebilmektedir.

PAEM’de Hangi Dersler İşlenir?

Polis Amirleri Eğitim Merkezi’nde belirlenen yönetmelik sonrası polis adaylarına işlenen dersler şu şekildedir;

-Uygulamalı Dersler

-Adli Mevzuat

-Silah Bilgisi ve Atış

-PMYT (Polis Müdahale Yöntem ve Teknikleri ile Kitle Psikolojisi)

-Mesleki Polislik Eğitimi

-Kamu Politikaları

-Yönetim ve Organizasyon

-Polis Mevzuatı

-İnsan Kaynakları Yönetimi

-Devletin İdari Yapısı

-Kamu Mali Yönetimi

-Halkla İlişkiler, Kolluk Yönetim ve Protokol Eğitimi

-Temel Silah ve Atış Eğiticiliği

-Trafik ile Yüksek Lisans Dersleri (Anayasa, İdeoloji, Kriminoloji, İnsan Hakları, Kamu Hukuku vs.)

Her ne kadar dönemsel olarak kararlar zaman zaman değişse de PAEM’in eğitimlerinde akıllı telefon ile dizüstü bilgisayarlar serbesttir. Genellikle uygulama ağırlıklı eğitimler olsa da öğrencilere teorik olarak da eğitimler sağlanmakta ve yorum, tartışma, akıl yürütme, beyin fırtınası gibi yöntemler de uygulanır. Bilindiği üzere komiserler özellikle kitle yönetimi ve olaylar karşısında verdiği kararlar ile durumu değiştirmektedir. Hal böyle olunca da aldığı eğitim özellikle komiserlik hayatında vereceği kararların kaliteli ve doğru olmasında önem arz eder.

PAEM eğitimlerinde başarılı olan bir öğrenci ise mezun olduktan sonra komiser yardımcısı olarak göreve başlamakta ve meslekte ciddi bir yükseliş alabilmektedir. Meslekte yaptığı atılımlar ve aldığı eğitimler de rütbesinin olumlu manada yükseltilmesinde önemlidir.

PAEM Ders Programı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık