DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

PAEM Mülakat Soruları

11 ay önce
698 kez görüntülendi

PAEM Mülakat Soruları

Başta Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) olmak üzere Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) ve Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) de polis adaylarının öğrenci olarak kabul edilmesi için bazı süreçler, sınavlar ve mülakatlar yapılmaktadır. İlk olarak evrak teslimi ve sağlık kontrolü yapılsa da bu aşamadan sonra fiziki yeterlilik sınavı yapılır. Fiziki yeterlilik sınavında ise öğrencini parkuru belirtilen süre içerisinde herhangi bir sıkıntı yaşamadan tamamlaması gerekir. Aksi takdirde öğrencinin sınavdan başarısız olma ihtimali de yüksektir. Bu sınavın ardından ise sözlü mülakat başlar ve bu durum polis olmak için son düzlük olarak gösterilir. Mülakatta sorulan sorulara doğru cevaplar vermek ise onay almak için fazlasıyla önem arz eder. Konumuzun detayında ise polislik mülakat soruları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Polislik Mülakat Soruları Nelerdir?

PAEM, PMYO ve POMEM fark etmeksizin adaylara mutlaka sabit olarak sorulan bazı sorular sorulmaktadır. Bunlar öğrencinin mülakatta başarılı olması için önemlidir. Polislik mülakatında sorulan sorular ise şu şekildedir;

-Neden polis memuru ya da komiser yardımcısı olmak istiyorsun?

-Kendinden kısaca bahseder misin?

-Emniyet teşkilatında görev alan bir personelin iyi olabilmesi için hangi özelliklere sahip olması gerekir?

-15 Temmuz hakkında fikirlerin nedir? O gün hakkında neler düşünüyorsun, hissediyorsun?

-FETÖ hakkındaki düşüncelerin nedir? FETÖ hakkında ne biliyorsun?

-Üniversiteyi hangi okulda okudun ve kaldığın yurt-pansiyon-ev neresi?

-Emniyet teşkilatına kabul edilmezsen hangi mesleği seçeceksin?

-Bizim yerimizde olsaydın kendine ne tür sorular sorardın?

Yukarıda yer alan sorular hemen hemen her polis memuruna sorulmakta ve cevabı beklenilmektedir. Özellikle son dönemde yaşanılan darbe ve FETÖ olayları sonrasında ise bu sorular daha önemli bir hale gelmiştir. Bireylerin 15 Temmuz ile FETÖ konusunda net fikirlerini söylemesi, kaldığı yerler hakkında da paylaşımlarda bulunması gerekir. Sorulara doğru, samimi ve içten bir şekilde cevap verilmesi halinde ise adayın okula kabul edilmeme ihtimali neredeyse azdır.

Tabi ki durum sadece mülakatla bitmemekte ve adayın sağlık durumu, fiziki yeterlilik sınavında başarısı da kabul edilmesinde önemli rol oynar. Bu sebeple de mutlaka sınavda en iyi başarıyı göstermesi gerekir.

PAEM Mülakat Soruları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık