DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

PAEM Öğrencilerine Tavsiyeler

11 ay önce
14.609 kez görüntülendi

PAEM Öğrencilerine Tavsiyeler

Özellikle polislik için can atan gençlerin en güzel dönemlerinden birisi de okulda geçmektedir. Bilindiği üzere 2017 yılının PAEM sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmakla birlikte akademik ortam da başladı. Hal böyle olunca da öğrenciler tarafından akademinin ne şekilde geçeceği merak edilmekteydi. Bilindiği üzere her ne kadar PAEM normal okul ile benzerlik gösterse de bazı noktalarda farklılıkları da bulunmaktadır. Sizler de bu konuda yer alan tavsiyeleri inceleyerek hem okul hakkında bilgi sahibi olabilir hem de eğitiminizi başarıyla tamamlamak için yeterli yönergelere sahip olursunuz.

PAEM öğrencilerinin özellikle okul başlarken yapması gereken detaylar ise şu şekildedir;

-İntibak eğitimi için okul yönetimi tarafından bazı kıyafet talepleri gelecektir. İstenilen kıyafetleri eksiksiz bir şekilde götürmeye özen gösterin. Hatta birkaç adet götürmenizin de zararı değil faydası olacaktır. Bunun sebebi ise eğitimlerin ya da görev başladıktan sonra nöbetlerin artış gösterebilme ihtimalidir. Tedbirli bir şekilde okula gitmenizde fayda var. Ancak kıyafet konusunda aşırıya kaçmamaya özen gösterin çünkü bu durumda kıyafetler size zorluk çıkaracaktır.

-İntibak süreci özellikle uyum, eğitimler ve baskı derken sizi ciddi manada zorlayabilir. Ancak bu süreçte iyi arkadaşlar edinmeye ve süreci bu şekilde atlatmaya dikkat edin. Bu mesleği gerçekten isteyenler için olmazsa olmaz bir süreç olarak gösterilir.

-Zaman zaman sizi kavgaya itecek ya da sinirlendirecek durumlar olacaktır. Bu olaylar karşısında sakin olmaya ve kavga etmemeye çalışın. Bunlar intibak eğitiminde sizlerin en büyük sınavı olacaktır.

-Komiserlere karşı saygılı olmak polisliğin yapısında vardır. Komiserler her ne kadar sizlere sert davransa da bu durum onların görevi olmasından dolayıdır. Bu sebeple komiserlere saygıda kusur etmemeye ve istenileni yapmaya özen gösterin.

-Eğitimde mutlaka rekabet olmaktadır ancak bu durum asla bir savaşa dönüşmemeli. Verilen görevi ve eğitimleri en iyi şekilde yapmaya çalışın.

-Okulda okurken yaklaşık olarak 330 TL harçlık verecekler. Bunun dışında girişte 17 bin Türk Lirası  değerinde senet imzalamanız gerekir. Okuldan atılmanız ya da farklı problemler çıkması halinde 17 bin Türk Lirası ödemek zorunda kalırsınız.

PAEM Öğrencilerine Tavsiyeler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık