DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

Polis Akademisi Öğrenci Davranışları

11 ay önce
392 kez görüntülendi

Polis Akademisi Öğrenci Davranışları

Ülkemize donanımlı polisler yetiştiren ve vatandaşların güvenliğini sağlayan Polis Akademisi, içerisinde bazı kuralları bulunan bir eğitim kurumudur. Hal böyle olunca da Polis Akademisi’ne giriş yapılmadan önce adaylar tarafından kurallar, disiplin cezaları ve amirlere hitap şekli merak edilir. Eğitim kurumu olmasına rağmen sadece teorik ders eğitimleri sağlanmamakta, bunun yanı sıra çeşitli uygulamalı eğitimler de bulunmaktadır. Öğrencilerin başarılı olması için iki türde de yüksek puanlar alması ve okulda da disiplinsiz davranışlarda bulunmaması gerekir. Aksi takdirde okuldan atılma gibi risklerle karşı karşıya kalmakla birlikte bu durum sadece mesleğin gitmesine yol açmaz, bunun yanı sıra çeşitli tazminatlar ödemek zorunda kalırsınız.

Polis Akademisi’nde Uyulması Gereken Kurallar

Polis Akademisi içerisinde POMEM, PAEM ve PMYO okullarının öğrencilerini barındırmaktadır. Aşağıda yer alan kurallar ve davranışlar ise okuldaki başarınızı belirleyecektir.

-Polis Akademisi’nde amirler ve üst kademeler tarafından verilen her görev eksiksiz bir şekilde zamanında yapılmalıdır. Aksi takdirde çeşitli cezalar alınabilir.

-Polis Akademisi disiplinin üst seviyede olduğu bir kurumdur ve öğrenciler arkadaşlarına karşı nazik olmalıdır. Bunun yanı sıra üstlerine saygılı olmayı ihmal etmemelidir.

-Kaba sözler söylemek, ıslık çalmak, argo konuşmak, gazete, CD ya da benzeri araçlar ile uğraşmak yasaktır.

-Ateşli silah, patlayıcı madde ya da kesici aletlerin izinsiz bir şekilde kullanımı, saklanılması yasaktır. Yakalanması halinde yüksek disiplin cezaları verilir. Okuldan atılma riski bulunur.

-Öğrenciler için kurum içerisinde yasaklanmış bölümlere girmek yasaktır.

-Kasten mallara zarar verilmesi halinde öğrenci hakkında soruşturma açılır.

-Okula giriş çıkışlar saatinde yapılmalıdır, nizami kurallara mutlaka uyulmalıdır.

-Üst devrelere, amirlere ve makam sahiplerine mutlaka ‘Sayın’ kelimesi ile hitap edilmelidir. Saygısızlık ve disiplinsizlik asla kabul edilemez.

-Öğrencilere toplanma uyarısı verilmesi halinde 5 dakika önce gereken yere gidilir. Geç kalınması demek beraberinde sorunları oluşturur.

-Saç, sakal, kılık ve kıyafete mutlaka dikkat edilmelidir. Sakallı bir şekilde eğitime katılmak ya da ütüsüz kıyafetler giymek yasaktır.

-Okul ile ilgili herhangi bir basın yayın kuruluşuna konuşmak, bilgi ya da fotoğraf sızdırmak soruşturma açılmasına sebebiyet verir.

 

Polis Akademisi Öğrenci Davranışları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık